W Kazimierzu Dolnym czas możesz spędzać spacerując uliczkami i podziwiać piękne pejzaże. Możesz również wypoczywać aktywnie. Jazda rowerem przez najsłynniejsze lessowe wąwozy? Kazimierz Dolny to nie tylko Rynek! To wspaniała okolica i kontakt z naturą w jej najlepszym wydaniu. 

oferty specjalne

kazimiernikejszyn
13/17.07.2022

Bezspinkowy festiwal w magicznym      Kazimierzu Dolnym

Festiwal Kazimiernikejszyn to bezspinkowa atmosfera w magicznym Kazimierzu Dolnym, energetyczne koncerty, jedyne w swoim rodzaju autorskie przygody, jasna strona mocy i legendarni już festiwalowicze, o których Artyści opowiadają sobie na koncertach. Dotychczas na scenie Kazimiernikejszyn wystąpili m.in. Kult, Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, Łąki Łan, Daria Zawiałow, Organek, Hey, Lao Che, Łona&Webber czy Julia Pietrucha. Jak zapowiadają organizatorzy, line-up tegorocznej edycji wydarzenia będzie sukcesywnie ogłaszany i, jak wiadomo, będzie srogo!

festiwal KAPEL I ŚPIEWAKÓW LUDOWYCH
2022

Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą

Na scenie dominuje archaiczny, gwarowy śpiew, ale nie brak też, zazwyczaj skocznej, tanecznej muzyki – piszą organizatorzy. – Najbardziej cieszy duża ilość wykonawców w konkursie Duży-Mały, gdzie uznani mistrzowie wszystkich kategorii prezentują swoich uczniów, począwszy od kilkuletnich dzieci. Jest więc nadzieja na kolejne jubileusze w Kazimierzu! Festiwal zapoczątkowany w 1966 roku to rodzaj konkursu, w którym rywalizują między sobą kapele i śpiewacy ludowi z całej Polski.

festiwal filmu i sztuki dwa brzegi
30.07-07.08.2022

Święto kina w mieście bez kina

Dwa Brzegi to interdyscyplinarne wydarzenie kulturalne prezentujące cenne filmy polskie i zagraniczne: premiery, ważne filmy roku minionego i obrazy, które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju światowej kinematografii, jak również spektakle teatralne, wystawy, koncerty i wydarzenia innych dziedzin. Tym, co wyróżnia festiwal na tle podobnych przedsięwzięć, jest  umożliwianie nieformalnych kontaktów odbiorców oraz artystów: czerwony dywan zastąpiliśmy kawiarnią festiwalową, w której każdy może spotkać swojego mistrza.